اینجا جواب سوالهایمان را پیدا می‌کنیم، سوال می‌پرسیم و از خودمان صحبت می‌کنیم.

• کوثر هستم.

نوشته شده توسط کوثر  در روز ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۱۱ و ۰۶ دقیقه

سلام، کوثر نصیری هستم، دانشجوی ارشد رشته روانشناسی عمومی

مدت زمان زیادی است که با یادگیری زبان درگیر هستم و به نظر خودم به دلایل مختلف به اندازه زمانی که اختصاص داده‌ام پیشرفت زیادی نداشته‌ام. بعد از آشنایی با سایت و خواندن مطالب اولیه با یک سری از نواقص فرایند یادگیریم آشنا شدم که خیلی برایم جالب بود و برای دنبال کردن این شیوه جدید انگیزه بیشتری گرفتم.

من به خاطر رشته تحصیلیم نیاز دارم منابع خارجی را دنبال کنم و در فیلد خودم با جدیدترین اطلاعات آشنا باشم در غیر این صورت در یک مرحله متوقف میشم درست مثل گیر کردن در یک باتلاق! علاوه بر این ممکن است در آینده برنامه و فرصت مهاجرت داشته باشم اما به طور خلاصه هدف کنونیم برای یادگیری زبان، خواندن منابع تخصصی خارجی و همچنین پیشرفت در نوشتن و آماده شدن برای نوشتن متون تخصصی به زبان انگلیسی است.

کوثر پاسخ داد 2 ماه، 1 هفته پیش 4 اعضا · 6 پاسخ‌ها
  • 6 پاسخ‌ها
  • هیوا شم

مدیر کل
    روز ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۰۶ و ۰۲ دقیقه

سلام کوثر،

به دو موردی اشاره کردی که برای من هم دغدغه هستن. ما چه اینجا بمونیم، چه بخواهیم بریم به زبان نیاز داریم. اگر اینجا بمونیم برای استفاده از محتوایی که میاد اینجا (کتابها و دوره ها و فیلمها و …). اگر هم اونجا بریم برای تعامل با دنیای انگلیسی زبان.

خلاصه انگلیسی قرار نیست دست از سرمون برداره پس چاره ای نداریم جز حلش وگرنه سالهای سال باهاش درگیر خواهیم بود

خوشحالم اینجایی امیدوارم بتونیم امسال این مسئله رو حل کنیم و پرونده ش رو ببندیم

• علیرضا جعفری

عضو
    روز ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۰۷ و ۱۱ دقیقه

سلام کوثر جان.

خوبی.منم مشابه خودت وقتی با فلوئنت آشنا شدم، فهمیدم چقدر مسیر صحیح متفاوت هست با اونی که قبلاً یادگرفتم.و با آشنایی مقدماتی عضو شدم، ترم دوم هستم.

اهداف مون تقریبا مشابه هم هست.و اینجا همون جایی است که میتونیم بهشون برسیم.

بخوام مثال بزنم، یه کارخونه رو در نظر بگیر، ورودی ها و مواد خام اون،همون اطلاعات و این کلمه ها و گرامر و موارد خاص هر زبان هست، من جمله انگلیسی.

خب حالا اینا میان تو کارخونه،یعنی ایران فلوئنت،اونجا با دستگاه های مختلف، مواد خام قالب بندی میشن، پردازش میشن، یه سری مواد، مایعات به اونا اضافه میشه، تغییر شکل میدن، اینجا بهت میگن دقیقا هر کجا، کدوم لغات رو بخونی، اونا رو چه جوری یاد بگیری، از چند بعد یا زاویه به کلمه نگاه میکنن. یعنی تو رو طوری با اون کلمه مواجه میکنن، که وقتی میخونی، می‌ره تو عمق وجودت.

بعد بهت میگن در هر سطح کدوم گرامر رو باید استفاده کنی..چه جوری استفاده کنی. انواع زمان ها چه جوریه، پاره های از فیلم ها رو بهت نشون میدن. خلاصه دست از سرت برنمیدارن تا اینا بره تو وجودت یعنی توی ضمیرت.

حالا به این مواد نیمه آماده یه اسانس اضافه میکنن. تا آماده بشه برای ورود به مرحله دوم کارخانه.

اینجا یه دوره هایی داره، مثل خوش نویسی که این کار رو انجام میده.

البته مواد مکمل دیگه ای هم لازمه که کالای تولیدی با مرغوبیت بشه، اونا همین دوره های مکمل هست، مثل خواب خوب، سرزنش گر درونی و دوره های دیگه.

اون کارخانه دوم که مواد تکمیل شده یا نیمه آماده می‌ره اونجا، که خالص بشن، همون دو ترم آخر هستن،

این محصول تولیدی ، میشه خروجی کارخانه یعنی مساوی با همون اهداف من و شما و تمامی دوستان.

اونوقت روی برچسب این محصول با ارزش نوشته

made in IRAN FLUET

• هیوا شم

مدیر کل
      روز ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۱۹ و ۱۳ دقیقه

ممنونم علیرضا جان توضیحات جالبی دادی.

بخشی از این پروسه اینه که مدت زیادی درگیر فعالیتهایی به زبان انگلیسی بشیم که برامون جالبن. مثلاً سریال مورد علاقه مون رو ببینیم یا توی محیط انگلیسی زبان چیزهایی که بلدیم رو استفاده کنیم یا زیاد کتاب بخونیم.

با این کار یک گام دیگه هم زبان درونی میشه و تسلط واقعی در اصل اینجاست که اتفاق میفته

• هوشنگ فنائیان

عضو
    روز ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه

کوثر جان عرض ادب می کنم و به شما خوش آمد می گویم

از اینکه مسیر یادگیری را انتخاب کردی به شما مرحبا و افرین می گویم و آرزو دارم که بتوانید جدیت و همت و اراده و پشتکار لازم را نشان بدهی

همه ما سالها درگیر شروع خواندن زبان بوده ایم و خواهیم بود ، اما شاید روزی باشد که به خودمان بگوییم دقیقا چرا از این پله به آن پله می روم و شروع قاطع ندارم ؟

ایران فلوئنت برای من که شصت سال سن دارم انگیزه ایجاد کرده و من الان هر روز شاید خودم هم باور نکنم که دو ساعت مستمر به مدت بیش از شش ماه است که مطالعه ارزشمند دارم

شاید برای یک شصت ساله شش ماه جای سئوال باشد که تا بحال کجا بودی ؟

می گویم : جایی که الان شما هستی

اگر می خواهی و اراده اش را داری اینجا فضایی دوستانه وو با محبت و ارزشمندی است که سبک زندگی شما را بر مبنای سلامتی جسم و ذهن و روح و روان همراه یادگیری زبان تنظیم و مدیریت و آموزش می دهد

برای یاد گیری زبان باید سبک زندگی شما ، سبک زندگی یادگیرنده حرفه ای باشد

به شما خوش آمد می گویم و امیدوارم بزودی مکاتباتی به زبان انگلیسی داشته باشیم

من الان ترم دوم هستم ولی اعتماد به نفس ترم ششم را پیدا کردم

خودم لذت می برم و آرزو دارم این لذت یادگیری را با شما سهیم و شریک باشم

• هیوا شم

مدیر کل
      روز ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۱۹ و ۱۷ دقیقه

ممنونم عمو هوشنگ عزیز بابت همدلی و همراهی تون.

باعث افتخار ماست که تونستیم کمی توی این مسیر به شما کمک کنیم. البته اعتبار اصلی مال خودتون هست که با این همه جدیت و همت و انرژی دارید تلاش میکنید و به دوستان دیگه هم کمک میکنید

ترم دومی که فرمودید از یک نظر سخت ترین ترم هست.

ترم اول جاییه که کلی موضوعات جدید یاد میگیریم و احساس پیشرفت میکنیم

ترم چهارم جاییه که زبانمون خوب شده و از پس کارهامون به خوبی برمیایم

اما ترم دوم جاییه که تقریباً کمی گیر میکنیم چون با موضوعات سخت تر درگیر شدیم و به چند ماهی زمان نیاز داریم تا اینها درونی بشن. در ترم سوم این گیر رفع میشه و کم کم سربالایی رو رد میکنیم و به جاهای خوبی میرسیم.

البته این توضیحات خیلی دقیق نیست ولی تصویر کلی خوبی بهمون میده از این مسیر

مطمئنم ترم سوم که به زودی شما قراره شروعش کنید ترم بهتری خواهد بود

به لطف حضور شما و دوستان دیگر

• کوثر

عضو
      روز ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۰۶ و ۴۹ دقیقه

درود جناب فنائیان عزیز

ممنون بابت صحبت‌های محبت‌آمیز و دلگرم کننده شما، حضورتون برای اعضا خیلی ارزشمنده و باعث افتخاره

چقدر عالیه که مطالعه منظم دارین خیلی پیشرفت بزرگیه و البته یکی از باگ‌های منه امیدوارم در ادامه مسیر بتونم برطرفش کنم و ممنون که این تجربه رو به اشتراک گذاشتین برای من امیدوارکننده بود.

امیدوارم در ادامه مسیر هم شاهد موفقیت شما و همگی دوستان باشیم.

برای پاسخ دادن ورود کنید.

ثبت گزارش

[contact-form-7 id="56866" title="فرم تماس 1"]