اینجا جواب سوالهایمان را پیدا می‌کنیم، سوال می‌پرسیم و از خودمان صحبت می‌کنیم.

برچسب زده شده: 

• نوشته شده توسط میلاد جلالی  در روز ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۱۴ و ۴۶ دقیقه

سلام. میلاد هستم. کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات خوندم. شغلم برنامه نویسیه و خب کل کارم به زبان گره خورده و هر 4 مهارت زبانی برام مهم هستن(خوندن و نوشتن و شنیدن و مکالمه) و هر کدوم از این 4 مهارت توی بخشی از کارم نیاز هست و هیچکدوم رو نمیتونم نادیده بگیرم. اما در نهایت شاید یه مقدار مکالمه برام مهم تر باشه چون میخوام بتونم با کارفرمای خارجی هم کار کنم. تا الان تلاش هایی برای یادگیری زبان داشتم ولی هیچکدوم مستمر نبودن. امیدوارم اینبار بتونم این مسیر رو در کنار بقیه دوستان و تیم فلوئنت این مسیر رو طی کنم.

هیوا شم پاسخ داد 2 ماه، 2 هفته پیش 3 اعضا · 3 پاسخ‌ها
  • 3 پاسخ‌ها
  • هوشنگ فنائیان

عضو
    روز ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۱۳ و ۳۵ دقیقه

سلام میلاد جان ، از اینکه در ایران فلوئنت مرکز تسلط بر زبان انگلیسی شما را ملاقات می کنم بسیار مسرور هستم من هوشنگ فنائیان هستم و کارم ماشین سازی صنایع چاپ هست اما با محتوا نویسی برای سایت آشنا هستم و شاید یکی از دلایل من برای پیگیری زبان انگلیسی هم برای نگارش محتوا به زبان انگلیسی و برقراری ارتباط با مشتریان بین اللملی باشد اما شاید تجربه من که شصت سال سن دارم برایتان جالب باشد اینکه می گوییم دوست داریم انگلیسی را یاد بگیریم و مسلط بشویم با اینکه واقعا می خواهیم اینکار را انجام بدهیم هم فاصله کمی دارد و هم فاصله بسیار زیاد !!

چرا ؟ چون می آییم و یک نگاهی می کنیم و بعد می رویم

خیلی از دوستانی که در اینجا ثبت نام کرده اند چند ماهی است که سری به اینجا نزده اند

البته من هم از زمان ثبت نام تا زمان آغاز زمان زیادی را گذاشتم و در حقیقت زمان زیادی را از دست دادم

نمی دانم شما دفعه بعد کی می آیی و کی می خواهی شروع کنی ؟

اگر می خواهی زبان یاد بگیری ، اگر وافعا می خواهی ، خوب بسم الله شروع کن

گاهی در روانشناسی انتخاب یک مثال جالب هست که می گوید : یک فرد سیگاری می گوید که می خواهد که سیگار را ترک کند اما باز هم سیگار را می کشد ، در حقیقت او نمی خواهد ، او می تواند ، اما اراده نمی کند

برای برنامه نویسی و ارتباط با جهان بزرگتر هر لحظه مهم است

پیشنهاد من این است که از خودت بپرسی :

آیا من می خواهم با جهان بیرون از ایران و با تجار خارجی واقعا ارتباط داشته باشم ؟

آیا هزینه آنرا که شامل زمان و ذهن و پول است می پردازم ؟

اگر بله

خوب خوش آمدید

اگر هنوز در حال فکر کردن هستید خوب دقت کنید که هر لحظه شاید شامل اهمالکاری و سستی بشود و از خودمان بپرسیم : چرا من شروع نمی کنم ؟

• هیوا شم

مدیر کل
      روز ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۱۹ و ۲۴ دقیقه

ممنونم عمو هوشنگ عزیز.

نکات مهمی رو اشاره کردید که اگر درونی بشن و جا بیفتن برامون، خیلی میتونن کمک کننده باشن.

از جمله اینکه بتونیم تامل کنیم ببینیم کاری که داریم میکنیم چرا جواب نداد.

یا اقدامی که الان میتونیم انجام بدیم رو گره بزنیم به اون هدف نهایی. چون ما معمولاً موقع اهمال و تنبلی یادمون میره که هدف نهایی چی بود. یادمون هم باشه بی میل و بی حس میشیم نسبت به اون هدف. اگر بتونیم اون معنا و حس رسیدن به اون هدف رو به لحظه فعلی بیاریم انگیزه مون خیلی بیشتر میشه.

البته گاهی به این راحتی نیست اما اگه کاری کنیم که این اتفاق بیفته خیلی کمک میکنه.

• هیوا شم

مدیر کل
    روز ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ در ساعت ۱۹ و ۲۱ دقیقه

سلام میلاد جان

ممنونم که از انگیزه و شرایطت گفتی. این توضیحات کمک میکنه ما و دوستان دیگه تصویر بهتری از شرایط شما داشته باشیم. در نتیجه بهتر بتونیم در خدمت شما باشیم. بعضی از دوستان هم ممکنه اشتراکاتی با شما رو در صحبتها پیدا کنند و از این گفتگوهایی که داریم میکنیم ایده بگیرن و شاید اقدامی هم انجام بدن.

سال مهم و پرکار و البته لذتبخشی پیش رو داریم. باید این راه رو بریم و این مسئله زبان رو یک بار برای همیشه حل کنیم. راحت نیست اما به زحمتش خیلی میارزه.

برای پاسخ دادن ورود کنید.

ثبت گزارش

[contact-form-7 id="56866" title="فرم تماس 1"]