...

یادگیری آماتور و حرفه‌ای

احتمالاً برخی از بازی‌های تیم فوتبال هنرمندان را دیده‌ باشید. در این بازی‌ها، افراد معروف حوزه‌های مختلف هنری از جمله سینما و موسیقی با هم تیمی را تشکیل می‌دهند و بازی می‌کنند.

این افراد، فوتبالیست نیستند اما جسورانه خود واقعی‌شان یعنی مثلاً یک خواننده یا بازیگر را داخل زمین سبز فوتبال آورده‌اند و با بضاعت فعلی‌شان، بازی می‌کنند.

این افراد را مقایسه کنید با کسانی که کارشان فوتبال است: فوتبالیست‌های حرفه‌ای.

افرادی با سطح آمادگی بسیار بالا، کاربلد و باتجربه. کسانی که به نظر خستگی ناپذیر، ضد ضربه و باهوش به نظر می‎‌رسند.

اجازه بدهید همین را در حوزه یادگیری از جمله یادگیری زبان هم به تصویر بکشیم.

هر کدام از ما، یک پس زمینه شغلی و تحصیلی خاص داریم. حالا با این پس زمینه، وارد زمین یادگیری زبان شده‌ایم. در این زمین جدید، آماتور هستیم: مانند هنرمندان تیم فوتبال.

در بسیاری از مهارتها و تکنیکهای لازم برای این زمین جدید، عملکردمان متوسط و ضعیف است: از جمله در مدیریت زمان، داشتن تمرکز و توجه، استراحت هوشمندانه، یادگیری اثربخش با کمترین زمان و انرژی و بسیاری موارد دیگر.

ما در این دوره، قصد داریم همانند یک فوتبالیست حرفه‌ای، در زمین یادگیری (و به طور خاص یادگیری زبان)، حرفه‌ای شویم: به کمک تکنیکهای کاربردی، بر اساس جدیدترین روشهای علمی، به ویژه در حوزه روانشناسی و نوروساینس.

یکی از منابع این دوره، دکتر Huberman، استاد نوروساینس و پژوهشگر در دانشکده پزشکی استنفورد؛ میزبان پرمخاطب‌ترین پادکست حوزه سلامتی، پادکست Huberman Lab با میلیونها مخاطب.

هدف‌مان هم این است که در زمان کمتر، یادگیری و پیشرفت بیشتری داشته باشیم؛ با زحمت کمتر.

به این ترتیب، در زندگی شلوغ و پیچیده‌ زمانه ما، بهتر می‌توانیم پروژه‌هایی مانند یادگیری زبان را به پیش ببریم.

در آخر لازم است اشاره کنیم که تمرکز ما بیشتر روی اطلاعات کاربردی و تکنیکهای عملی است. به همین دلیل، تا حد امکان از شرح جزئیات علمی صرف‌نظر می‌کنیم.

تمرین

شما قصد دارید این مسیر را به صورت عملی و جدی شروع کنید یا ترجیح می‎دهید فعلاً به خواندن مطالب آن بسنده کنید؟

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت گزارش
 
[contact-form-7 id="56866" title="فرم تماس 1"]